Kukiz, Korwin i reszta „anty-systemu”

Wiele osób pyta mnie jak i ogólnie zadaje pytanie w Internecie: „co myślisz o Kukizie i jego ruchu?”. Odpowiem listą pytań i odpowiedzi, tzw. FAQ.

 1. Co sądzisz o Pawle Kukizie?
 2. Paweł Kukiz jest przede wszystkim artystą o dużym pojęciu o otaczającym nas świecie – wiem, bo miałem z nim okazję porozmawiać o polityczno-społecznych kwestiach w 2012 roku. Uważa, że „źle się dzieje w państwie duńskim” (gdzie Polska jest tą szekspirowską Danią), którą to diagnozę w całej rozciągłości popieram. Czy Paweł Kukiz jest czyimś agentem? Na 100% NIE. Czy w jego otoczeniu są agenci różnych służb, państw i partii? Na 100% TAK.

  System vs Antysystem

 3. Czy Ruch Kukiza ma szansę jesienią na wejście do parlamentu?
 4. Na 100% wejdzie. Jednak ten ruch jest skazany na niepowodzenie, niestety. Dlaczego? Nie da się po prostu zrobić tzw. ruchu „od lewa do prawa”, bo ludzie tworzący taki ruch mają nie tylko sprzeczne poglądy, ale i sprzeczne interesy. Nie da się pogodzić poglądów i interesów Sierpnia’80 1 z ekonomicznym think-tankiem CAS 2. Tym bardziej Palikotowej-PO z Ruchem Narodowym, które koło Ruchu Kukiza mocno się kręcą.

 5. Co sądzisz o artykule Matki Kurki w temacie Kukiza i jego zaplecza?
 6. Artykuł ten przypomina mi ugładzone materiały portalu polonica.net. Czyli często i przedstawianie prawdy, owszem, ale w krzywym zwierciadle.

  Przykładowo biogram biznesmana stojącego za Pawłem Kukizem:

  Marek Jakubiak, Warszawa – 10 000,00 zł (znany „narodowiec” biznesmen, browarnik, który sponiewierał miłośnika stosunków homoseksualnych, boksera Michalczewskiego. Zarobił krocie na wylewaniu piwa.

  I jeszcze jakiegoś samorządowca wyłaniającego się za pleców Kukiza:

  Patryk Wild – niezwykle barwna postać od 13 lat niezmordowany działacz szczebla powiatowego i wojewódzkiego, potrafi łgać w żywe oczy, nawet gdy mu pod nos podsunąć dokumenty. Jako jeden z pierwszych histerycznie zareagował na odkrywanie wstępnych faktów dotyczących ludzi Kukiza. W latach 2006-2008 był Nowakiem Schetyny i pełnił wysoką funkcję w zarządzie wojewódzkim (Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego). Za wzmożony apetyt i kolaborację Schetyna „zniszczył” Patryka i od roku 2008 Patryk przykleił się do Rafała Dutkiewicza. Funkcje polityczne doskonale potrafił łączyć z biznesem publicznym: koordynator Wrocławskich Inwestycji, wiceprezes wrocławskiego MPK, gdzie ma fuchę dyrektorską do dziś. Po kolejnej wolcie przeszedł z obozu Dutkiewicza do obozu Raczyńskiego i teraz tam buduje „bezpartyjny blok wspierania reform”.

  O czym to świadczy? Że za Kukizem stoją agenci i mafia? Nie. A może że stoją za nim „zielone ludziki” za wschodniej granicy, czy amerykańscy siepacze z CIA? Też nie. Po prostu stoją za nim zwykli, polscy, „mali” politycy i samorządowcy, którzy umoczeni są w systemie jak dzieci Waldemara Pawlaka. Absolutnie nic nie zaskoczyło mnie w tych „rewelacjach” Matki Kurki (zakładając ich prawdziwość). Nepotyzm, oportunizm i korupcja to nieodłączne przywary III RP. Jednak czy wszyscy ludzie są źli? Wszyscy urzędnicy są źli? Nie. A nawet powiem więcej, że być może duża część z nich widzi zgniliznę aktualnego systemu politycznego w Polsce i jest niechętna III RP! Umówmy się, Kukiz w pojedynkę nic nie mamy szans zbudować, tym bardziej zmienić, ma takich partnerów jakich ma, i jeśli tylko razem zmienią 10%, czy 20% na lepsze to będzie sukces. A jest wiele co należy zmieniać, wystarczy wspomnieć tylko o sądownictwie, które jest do całkowitej zmiany. Jak mawia słusznie Cejrowski: „Wszyscy Won!” 3.

 7. Popierasz Kukiza?
 8. I tak i nie. Co to oznacza? Po prostu jestem pragmatykiem. Wyemigrowałem pod koniec 2006 roku m.in. przez ustawę „poborową” (każdy młody, zdrowy facet musiał odbyć prymitywną służbę wojskową, w przeciwnym razie groziło nieuchronne więzienie). Uniknąłem „poboru” dzięki emigracji, ale i Platformie Obywatelskiej (sic!). Tak, to właśnie PO zlikwidowała pobór i wprowadziła armie zawodową. Co z tego że PO kradło i kradnie na potęgę, jeśli wprowadzili najbardziej dla mnie ważną ustawę likwidującą pobór (m.in. byłem ścigany za uchylanie się od woja). To jest właśnie pragmatyzm, że kierujemy się własnym szczęściem, w tym wolnością.

  Od 20. roku życia jestem agorystą (czyli lewicowym libertarianinem) 4, więc jest mi obojętne czy rządzi PO, Kukiz, Korwin, czy SLD (PiS, RN, Braun i do innych „zamordystów” podchodzę z większą rezerwą) – jedynie liczą się wprowadzone przez nich prawa. I to jest najważniejsze, że po czynach ich poznamy…

  Idealną partią dla mnie jest Partia Libertariańska. Niestety jej poparcie oscyluje ok. 0,1%, więc z pragmatycznego punktu widzenia poparcie dla Kukiza ma sens, jeśli realizował by program gospodarczy CAS.

 9. Dlaczego ulubieniec Inernetów Janusz Korwin-Mikke nie przebił mitycznych 10%? (dopisane 8. września 2015)
 10. Bo Hitler, niepełnosprawne dzieci, kobiety, wspaniały Putin i finalnie „głupie społeczeństwo nie zrozumiało geniusza”. Z tym ostatnim wyrażeniem przypomina mi się Noblysta, który mówił to samo o swojej prezydenturze. Korwin-Mikke geniusz i kabotyn w jednym, taki Monty Pythonowski Stańczyk. Mierny polityk, doskonały publicysta i genialny błazen, mimo swojego wieku daje radę. No i dzięki niskiej frekwencji został w zeszłym roku europosłem, i to jakim! 5

  JKM i komuchy

  Jako polityk dla mnie osobiście jest niewiarygodny. Dlaczego? Bo nie potrafi powiedzieć skąd miał pieniądze na start swojej gazety „Najwyższy Czas”. Zawsze konkretny i jednoznaczny, w tej sprawie jednak miesza się i gubi w odpowiedziach, obrażając przy tym zadających takie pytanie (w tym mnie!) 6. O „jakem” ważna osobistość, że zadając dziesiątki otwartych pytań dot. polityków wielu partii, tylko jedna osoba się zbulwersowała, właśnie p.Janusz Korwin-Mikke. Dlaczego jest to sprawa ważna? Bo polityk, który coś ukrywa, jest w czymś niewiarygodny, są na niego duże haki, nie powinien sprawować poważnych funkcji. Dla większości osób mieszkających w Polsce, pytanie JKMa o jego finanse jest chamstwem. Niestety w Polsce jest kompletny brak kultury politycznej, ludzie zadowalają się byle gównem i byle politykiem, nie mają pojęcia jak to jest w krajach bardziej cywilizowanych. Podam przykład z kraju w którym mieszkam, były premier Irlandii, Bertie Ahern, nie potrafił powiedzieć m.in. skąd ma nadmiarowe 50.000£. Niby niewiele, a jaki był finał? Musiał podać się do dymisji! I dlatego p.Janusz Korwin-Mikke jest dla mnie niewiarygodny. Jako publicysta to p. Korwin-Mikke nawet mógłby ukraść milion $, bić żonę, oszukiwać swoich kolegów itp, i nie miało by to znaczenia, dla wyborców i społeczeństwa, bo przecież jest wolność słowa, i każdy nawet oszust, czy malwersant też może pisać co mu ślina na język przyniesie… Ale jako polityk musi być czysty jak łza!

 11. Co sądzisz o Zbigniewie Stonodze?
 12. O p.Zbigniewie Stonodze sądzę to samo co o nim mówi Paweł Kukiz, czyli: „pan Stonoga to pan Stonoga”. Jeśli nadal nie rozumiesz, co mam na myśli, to proponuje zobaczyć poniższe zdjęcia…

  Stonoga w TU-154 przed Smoleńskiem

 13. Co sądzisz o Grzegorzu Braunie?
 14. Pan Braun to 2x bardziej kabaretowy polityk, niż JKM. Aczkolwiek bardzo podoba mi się jego podejście do tematu „broni w rękach ludu” (w tym czołgów). Jego 2 hasła wyborcze są mocno kabaretowe. Które bardziej? Sami oceńcie: „Intronizacja Chrystusa na Króla Polski” czy „Kościół, szkoła, strzelnica”.

 15. Co z Partią Libertariańską? Co mają biedni libertarianie począć?
 16. Stowarzyszyć się z Kukizem! Chodzi o wpuszczenie jak największej liczby osób ze środowiska libertariańskiego do ruchu Kukiza, a nuż kilku się przedostanie do Sejmu/Senatu. W Ruchu Kukiza już teraz jest spory chaos, a będzie jeszcze większy na jesieni, stąd wielka szansa na pierwszych libertariańskich posłów i senatorów w historii Polski!

 17. Dlaczego prawie rok przerwy w pisaniu artykułów, w tym wiele obiecanych i nie napisanych?
 18. Cóż, takie życie. Jak powiedziała by p. Bieńkowska: „Sorry, taki mamy klimat”. Dodała by, że: „Za 6000 zł tylko złodziej lub idiota pracuje!”, więc nie mając tych 6000zł miesięcznie musiałem zająć się uczciwą pracą, a nie pisaniem dyrdymałów. Z tego miejsca mogę obiecać pisanie co najmniej 1 artykułu na miesiąc!

  Przypisy:

  1. Jeden z bardziej radykalnych związków zawodowych w III RP.
  2. Centrum im. Adama Smitha – kapitalistyczny i wolnorynkowy think-tank.
  3. Wojciech Cejrowski: „Wszyscy Won”
  4. Agoryzm – anarchistyczna doktryna polityczna sformułowana przez Samuela Edwarda Konkina III i uważana za filozofię lewicowo-libertariańską. Głównym celem agorystów jest utworzenie wolnego społeczeństwa, w którym „wszystkie związki międzyludzkie są dobrowolne”. Nazwa „Agoryzm” pochodzi od greckiego słowa „agora”, oznaczającego „otwarty rynek”. Jako rodzaj anarchizmu rynkowego, jest zaliczany do anarchokapitalizmu lub anarchoindywidualizmu.
  5. Aktualnie jest najbogatszym polskim europosłem! Tutaj więcej informacji.
  6. http://korwin-mikke.pl

3 Comments

 1. Post z czerwca.. ciekaw jestem ja aktualnie się do niego ustosunkujesz? 😉 (pomijając punkt 7, bo wiadomo, że dalej byś chciał takich efektów). Czy Kukiz wciąż wygląda na takiego, który może cokolwiek zmienić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *